Монтаж електропроводки

 

Електромонтаж, або монтаж електропроводки буває двох видів  монтаж відкритої електропроводки та монтаж прихованої електропроводки.

Відкрита прокладка електропроводки є найбільш простим і недорогим рішенням, так само одним з плюсів даного типу електропроводки крім простоти і дешевизни монтажу, є зручність її ремонту, головним же мінусом такої прокладки вважається порушення зовнішнього вигляду інтер'єру приміщення. Зазвичай така проводка виконується одним з трьох способів: в коробі (кабель-каналі), на скобах, гофрі (або металорукаві), або в ПВХ трубах.

Електромонтаж, або монтаж електропроводки здійснюється в 4 етапи.

Етап перший:

Складання схеми монтажу (даний етап є загальним при прокладці як прихованої, так і відкритої проводки). Визначаємося де хочемо встановити розетки, вимикачі, де буде знаходиться світильник, а також де встановимо електрощиток і складаємо схему монтажу електропроводки.

Етап другий:

Монтаж електрообладнання.

Найбільш поширеними способами прокладки прихованої проводки є прокладка в коробі, і прокладка на скобах. Для зручності, монтаж прихованої проводки рекомендується почати з установки розеток, вимикачів, розгалужувальних коробок і електрощитка.

Етап третій:

Монтаж коробів (кабель-каналів - це пластикові короба в які вкладаються електропроводка), укладання кабелів.

Етап четвертий:

 Збірка схеми. Після того, як монтаж прихованої проводки проведений і виконана розводка кабелів по стінах можна приступати до підключення розеток, вимикачів, світильників і складанні схеми електропроводки поєднуючи дроти в розподільних коробках.

 

Монтаж прихованої електропроводки

Монтаж прихованої електропроводки - це більш трудомісткий процес, при якому електрична проводка ховається під обшивку стін, або вкладається в штроби. Він виконується в 6 етапів.

Етап перший:

Складання схеми монтажу.

Етап другий:

Висвердлювання отворів в стіні в місцях де будуть встановлені вимикачі, розетки і розгалужувальні коробки.

Етап третій:

Штроблення стін. Після того як отвори готові, штробятся стіни по намічених лініях прокладки електропроводки.

Етап четвертий:

Прокладка кабелю. В пророблені штроби укладається кабель закріплюється і фіксується за допомогою скоб.

Етап п'ятий:

Встановлення монтажних коробок в висвердлених, під час другого етапу, отворах. Монтажні коробки - це коробки в які в подальшому і будуть встановлюватися вимикачі і розетки.

Етап шостий:

Шпаклівка штроб з кабелем, устанавка в монтажні коробки вимикачів і розеток, збірка схеми електропроводки, поєднуючи дроти в розподільних коробках.

Головною перевагою такого способу прокладки електропроводки є збереження зовнішнього вигляду інтер'єру, а крім того забезпечується добрий захист електропроводки від механічних пошкоджень (хоча, звичайно, просвердлити її або пробити цвяхом вішаючи картину все ж можна). Недоліками є - трудомісткість монтажу і складність ремонту такої проводки, крім того такий спосіб прокладки, як правило, обходиться дорожче.

заміна проводки

 

Для чого ж потрібна заміна проводки в квартирі, офісі, приватному будинку і інших будівлях? З появою нової побутової техніки і різних електроприладів навантаження на проводку значно зросла. Провід й кабелі в будинках старої споруди розраховувалися на споживання 1,0-1,5 кВт. Але як показують реальні дослідження сьогодні сумарна потужність електроприладів, наявних в одній родині, може перевищувати 10 кВт. Імовірність перегоряння дроти, а в гіршому випадку і пожежі, ставати дуже високою і для вирішення питання потрібна заміна проводки.

З нашими розцінками на монтаж та заміну проводки ви можете ознайомитися тут

Електромонтаж в новобудові Київ та область: Троєщина, Оболонь, Дарниця, Борщагівка, Солом'янський район, Лісовий проспект, передмістя Київа:   +38(063)387-48-91, +38 (096)017-22-26, +38(066)364-93-89.